PODZIĘKOWANIA

 

Kostrzyn, dnia 2020-12-22

                   Prezes Koła Pszczelarzy
w Kostrzynie

W imieniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie
pragnę złożyć na ręce Prezesa Koła Pszczelarzy w Kostrzynie
najserdeczniejsze podziękowania za ofiarowane słoje miodu,
które także w tym roku osłodzą niejednej rodzinie ten wyjątkowo trudny czas.

Dar mozolnej pracy pszczół pozwoli wrócić pamięcią do rodzinnej atmosfery
Świąt Bożego Narodzenia, która w tym roku może będzie celebrowana
w mniejszym gronie, lecz wierzymy, że będzie równie przepełniona miłością
i radością oraz pozwoli by w przyszłym roku tradycja obdarowywania miodem kostrzyńskich rodzin będzie mogła się powtórzyć.

Jednocześnie pragnę złożyć życzenia zdrowia, pomyślności oraz obfitości nadchodzących zbiorów, aby lejąca słodycz będąca owocem pracy pszczół
i Pszczelarzy zachwycała kolejne pokolenia mieszkańców gminy Kostrzyn.

Z wyrazami szacunku,

Marlena Chłopicka
kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kostrzynie

Szanowni Państwo,

Tegoroczne działania Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie również są ograniczone z uwagi na pandemię koronawirusa, jednakże dokładamy wszelkich starań by osoby najbardziej potrzebujące nie zostały pozostawione same sobie, dlatego z zachowaniem reżimu sanitarnego pracownicy dostarczali paczki świąteczne osobom, które dotychczas uczestniczyły w Wigilii dla Samotnych.
Dla osób, które nie mają możliwości przygotowania sobie posiłków są dowożone potrawy wigilijne. Podopieczni przebywający w Domach Pomocy Społecznej jak co roku otrzymali drobne upominki.
Świąteczne paczki zostały też przekazane podopiecznym Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejsko – Gminnego w Kostrzynie.

W tym roku nie odbędzie się kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kostrzynie, w związku z czym pracownicy Ośrodka we współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kostrzynie biorą udział w analogicznej inicjatywie, która powstała z chęci niesienia pomocy. Wyłoniliśmy rodziny, które otrzymają wsparcie w postaci paczek.

Tegoroczna świąteczna atmosfera jest inna niż ubiegłe, jednakże zachęcamy Państwa do niesienia pomocy w miarę swoich możliwości, ponieważ nie zawsze wartość finansowa ma najistotniejsze znaczenie, czasami drobny gest jest niezwykle cenny.
Na terenie naszej gminy np. w Trzeku, Wróblewie czy w Siekierkach powstały już oddolne akcje, które można wspierać. Zamawiając dania na wynos w lokalnych restauracjach i barach, także udzielamy wsparcia.

Za każdą inicjatywą stoją ludzie, dlatego życzymy aby każda osoba niosąca pomoc czuła satysfakcję i radość oraz spotykała na swojej drodze innych serdecznych ludzi, z którymi będzie mogła realizować swoje działania.
Nie stójmy obojętnie, kiedy możemy pomóc.

 

Z wyrazami szacunku,

Marlena Chłopicka
kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kostrzynie

 

GRUDNIOWE WYPŁATY ŚWIADCZEŃ

Informujemy, iż w dniu 14.12.2020 r. Sekcja Świadczeń Rodzinnych OPS Kostrzyn dokonała realizacji wypłat świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń dobry start.

Kolejne wypłaty świadczeń są planowane na dzień 16.12.2020 r. i 18.12.2020 r., (w tym wypłata świadczeń wychowawczych tzw. 500+).

Zmiana harmonogramu jest uwarunkowana stanem środków finansowych otrzymanych z dotacji celowych z budżetu państwa. Po otrzymaniu całości wnioskowanej dotacji niezwłocznie dokonamy wypłat kolejnych świadczeń. 

Bezpłatna pomoc prawna – INFORMATOR

W naszej gminie funkcjonuje punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, który aktualnie znajduje się w budynku Urzędu Miejskiego w Kostrzynie, przy ulicy Dworcowej 5.
Poniżej przedstawiamy informacje udostępnione przez Wielkopolskie Centrum Pomocy Prawnej i Mediacji.

 

 

Informator prawny 2020 z zakresu edukacji prawnej stworzony przez Wielkopolskie Centrum Pomocy Prawnej i Mediacji.

 

WSPIERAJ SENIORA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie informuje, iż w związku z trwającą pandemią koronawirusa oferuje wsparcie dla Seniorów zamieszkałych na terenie gminy Kostrzyn w postaci robienia zakupów.

Jeśli jesteś osobą samotną lub jeśli znasz osobę, która nie ma możliwości skorzystania z pomocy osób bliskich a ze względu na swoje bezpieczeństwo powinna zostać w domu – skontaktuj się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie.

Wsparcie obejmuje zakup artykułów podstawowych jak artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej.

Koszt zakupionych artykułów pokrywa zamawiający Senior.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu 61 8188 860 w poniedziałki od godziny 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:00- 15:00.

#KorpusWsparciaSeniorów

Dodatkowo informujemy, iż funkcjonuje infolinia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Dzięki temu programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią. Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora.

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

  1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.

  2. Lokalny ośrodek pomocy społecznej w Twoim mieście skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc.

Prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego

Aby uzyskać prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego od 1 listopada 2020 r. do 31 października 2021 r. należy w okresie od 1 lipca 2020 r. (elektronicznie) lub w papierowej wersji od 1 sierpnia 2020 r. złożyć wniosek o ustalenie prawa na okres zasiłkowy 2020/2021.

Kryterium dochodowe 674 zł na osobę w rodzinie lub 764 zł (dziecko niepełnosprawne).
Rok bazowy to 2019 (z uwzględnieniem utrat i uzysków osiągniętych w 2019 i w 2020 roku).

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 618188860.

Informujemy, iż na bieżąco są wydawane decyzje osobom, które złożyły wnioski w lipcu i sierpniu br. (termin ustawowy rozpatrzenia tych wniosków to 30 listopada 2020 r.).

Wnioski złożone we wrześniu i październiku 2020 r. będą rozpatrzone do 31 grudnia 2020 r. (jeżeli świadczenia będą przysługiwały, będą spłacone w grudniu za listopad 2020 r.)

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, jeśli jest to możliwe zachęcamy do załatwiania spraw bez osobistego stawiennictwa w naszej jednostce. 

Wnioski można składać także elektronicznie więcej informacji tutaj