Pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej

Szanowni Państwo,
z uwagi na istniejące zagrożenie koronawirusem COVID-19 Gmina Kostrzyn przygotowała plan pomocy : ,,Zakup podstawowych produktów dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu”

Pomoc obejmowała będzie zakup podstawowych artykułów spożywczych, higienicznych oraz leków. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa przed koniecznością wychodzenia z domu: seniorom, osobom samotnym i/lub niepełnosprawnym w stopniu znacznym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i sąsiadów.

Koszt zamówionych podstawowych produktów oraz leków pokrywany jest przez osobę zainteresowaną i nie może przekroczyć 200 zł. Leki będą realizowane na podstawie recept przedłożonych przez osobę zainteresowaną.

Pracownicy socjalni będą maksymalnie dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) realizować zamówienia na podstawowe produkty i dowozić do miejsca zamieszkania w godzinach od 08.00 do 11.00 po telefonicznym zweryfikowaniu rzeczywistych potrzeb osoby lub rodziny.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 607-907-862 lub 61 81 88 860 w godzinach:
poniedziałki 9:00 – 17:00
od wtorku do piątku 7:00 – 15:00

W celu realizacji usługi należy zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonów podać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Na podany numer telefonu skontaktuje się pracownik socjalny w celu ustalenia zakresu potrzeb z terminem realizacji. Pracownik, który zrobi zakupy rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Zakupy będą realizowane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę zainteresowaną.

UWAGA!!!
Dla zapewnienia bezpieczeństwa, każdy pracownik socjalny realizujący zamówienie będzie posiadał legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem i odpowiednimi pieczątkami.
____________________________________________________________________________________

Pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej

Mieszkańcy Gminy Kostrzyn !!!
W związku z pandemią koronawirusa COVID-19, w trosce o Państwa zdrowie zapewniamy:
– pomoc psychologiczną,
– interwencję kryzysową.

Od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 607-907-862 lub 61 81 88 860 w godzinach:
poniedziałki 9:00 – 17:00
od wtorku do piątku 7:00 – 15:00