Szanowni Państwo,

Tegoroczne działania Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie również są ograniczone z uwagi na pandemię koronawirusa, jednakże dokładamy wszelkich starań by osoby najbardziej potrzebujące nie zostały pozostawione same sobie, dlatego z zachowaniem reżimu sanitarnego pracownicy dostarczali paczki świąteczne osobom, które dotychczas uczestniczyły w Wigilii dla Samotnych.
Dla osób, które nie mają możliwości przygotowania sobie posiłków są dowożone potrawy wigilijne. Podopieczni przebywający w Domach Pomocy Społecznej jak co roku otrzymali drobne upominki.
Świąteczne paczki zostały też przekazane podopiecznym Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejsko – Gminnego w Kostrzynie.

W tym roku nie odbędzie się kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kostrzynie, w związku z czym pracownicy Ośrodka we współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kostrzynie biorą udział w analogicznej inicjatywie, która powstała z chęci niesienia pomocy. Wyłoniliśmy rodziny, które otrzymają wsparcie w postaci paczek.

Tegoroczna świąteczna atmosfera jest inna niż ubiegłe, jednakże zachęcamy Państwa do niesienia pomocy w miarę swoich możliwości, ponieważ nie zawsze wartość finansowa ma najistotniejsze znaczenie, czasami drobny gest jest niezwykle cenny.
Na terenie naszej gminy np. w Trzeku, Wróblewie czy w Siekierkach powstały już oddolne akcje, które można wspierać. Zamawiając dania na wynos w lokalnych restauracjach i barach, także udzielamy wsparcia.

Za każdą inicjatywą stoją ludzie, dlatego życzymy aby każda osoba niosąca pomoc czuła satysfakcję i radość oraz spotykała na swojej drodze innych serdecznych ludzi, z którymi będzie mogła realizować swoje działania.
Nie stójmy obojętnie, kiedy możemy pomóc.

 

Z wyrazami szacunku,

Marlena Chłopicka
kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kostrzynie